Blender ARDESTO HBG-800WWHCHML
SKU: HBG-800WWHCHML
The manual immersion blender HBG-800WWHCHML in white-silver color features a thoughtful design, making it a perfect fit into any kitchen without taking up much space. This 800 W device is made of high-quality, health-safe materials.
Main
  • Device type
    immersion blender
  • Power
    800 W
  • Number of speeds
    5
  • Capacity of big chopper
    500 ml
  • Measuring cup capacity
    600 ml
Facilities
  • Additionally
Additionally
  • Eject Button
    ✔️
  • Turbo mode
    ✔️
  • Complete set
    Shredder / blender / Measuring cup / Whisk / Manual user / milk frother
Physical
  • Material nozzles
    stainless steel
  • Power Supply
    network 220-240 V/ 50/60 Hz
  • Colour
    white and silver
Gross size
  • Weight
    1.57 kg
  • Length
    240 mm
  • Height
    250 mm
  • Width
    130 mm