Ceramic infrared electric heater ARDESTO HCP-500RBG
SKU: HCP-500RBG
Ceramic infrared electric heating panel with magnesite plate and beige thermostat with a capacity of 500 W. It is designed for heating a room with an area of 10 m2. The ultra-thin ARDESTO case HCP-500RBG will not take up extra space, and its look will complement and decorate any interior. The device does not burn oxygen, does not dry the air, does not emit chemical compounds and unpleasant odors, and is completely silent.
  • Infrared electric heating panel
  • Magnesite plate
  • Heating of a room with an area of 10 m2
  • Thermostat
  • Heat reflective screen
  • Horizontal or vertical placement
  • Size is 60 × 60 cm
Main characteristics
  • A type
    ceramic heater
  • Setting
    floor додатково купується опора - код виробу HCP / wall кріплення в комплекті
  • Space heating
    10 sq m (Об'єм обігріву: 25 м3)
  • Heating power max.
    0.5 kW
  • Rated voltage
    220 V (50 Гц)