Sandwich maker Ardesto SM-H110BSN
SKU: SM-H110BSN
A 700W black sandwich maker with two plates is suitable for making a variety of sandwiches.
  • Cooking readiness indicator
  • Non-stick coating of baking surfaces, that allows you to cook without oil use
General
  • Type
    Sandwich maker
  • Power
    700 W
  • Controls
    mechanical
  • Plate coating
    non-stick
  • Number of compartments
    2 pcs
  • Number of products
    2 pcs
  • Features
    cooking interruption
  • Ready indicator
    ✔️
Physical
  • Body material
    plastic
  • Cable length
    0.75 m
  • Color
    black
  • Dimensions (HxWxD)
    350 x 255 x 490
Gross size
  • Weight
    1.40 kg
  • Length
    260 mm
  • Height
    260 mm
  • Width
    110 mm