Teaspoon set Ardesto Gemini Como AR1906CT
SKU: AR1906CT
Six-piece Gemini Como teaspoon set. The spoons are made of stainless steel with a mirror polish.
General
  • Type
    Tea
  • Series
    Gemini Como
  • Number of items
    6 pcs
  • Material
    stainless steel
  • Polishing
    mirror
  • Size
    137 mm
  • Thickness
    1.8 mm
  • Weight
    182 g
Additional
  • Dishwasher-safe
    ✔️
  • Packaging
    blister
  • Country of manufacture
    China
Gross size
  • Weight
    0.12 kg
  • Length
    190 mm
  • Height
    20 mm
  • Width
    60 mm